OSB 75. Yıl Cad. Demirciler Sit. B Blok No:1 - Nilüfer / Bursa
Pzt-Cuma: 07:50 - 17:50
OSB 75. Yıl Cad. Demirciler Sit. B Blok No:1 - Nilüfer / Bursa
Pzt-Cuma: 07:50 - 17:50
20 Yılı Aşkın Tecrübe
Kablo Gruplamada Deneyimli ve Güvenilir Çözüm Ortağınız

Otomotiv, Isıtma ve Soğutma, Beyaz Eşya, İş ve Tarım Makineleri ve Aydınlatma başta olmak üzere çeşitli sektörlerde kablo gruplaması hizmetimiz bulunmaktadır.

Kablo Gruplama (Cable Harness) Nedir?

Bir kablo demeti düzeneği, daha büyük bir elektrik sistemi içinde kabloları düzenlemek için güvenli ve verimli bir araç sağlamak için gereken çeşitli kabloların (tek elektrik iletkenleri), kabloların (yalıtımlı kablo grubu), konnektörlerin, soketlerin ve diğer altyapının toplanmasıdır. Bunun nedeni kablo demetleri veya elektrik sisteminin başarısı üzerinde doğrudan etkisi olan karmaşık mekanizmalardır. Bu sistem ister hayat kurtaran bir cerrahi cihaz, ister bir iletişim ekipmanı parçası olsun, kablo tesisatları bu sistemlerin çalışır ve düzenli tutulmasında çok önemli bir rol oynamaktadır.

Kablo Hazırlığı

Kablo demetlerinin montajlanmasında kullanılacak kabloların üretimi için; otomatik krimpleme makinaları, ultrason kaynak makinaları, kablo kesme ve uç açma makinaları kullanılmaktadır. Kablo hazırlık da üretilen yarı mamul kablolar, konnektörler koruyucu malzemeler ve bantların kullanılması ile boyutsal olarak doğrulanan ve görsel şemalarla desteklenen panolarda montaj işlemi tamamlanmaktadır.